17. septembra praznujemo DAN ZLATE KNJIGE. Na ta dan se je rodil in natanko čez 80 let na svoj rojstni dan tudi umrl pisatelj France Bevk. Mladinski pisatelj je dejal, da je »dobra knjiga zlata knjiga«, zato se na ta dan tudi uradno začne Bralna značka, v kateri sodelujejo učenci po vsej Sloveniji in v zamejstvu.

Učenci prvega razreda se s črkami šele spoznavajo, zato jim je Društvo bralna značka Slovenije za vstop v svet branja podarilo knjigo z naslovom Smejalnik in cvililna zavora, avtorja Slavka Pregla in ilustratorja Kostje Gatnika.

Na praznični dan branja so knjige prvi prejeli prvošolci iz PŠ Smast. Najprej so poslušali pravljico Volčja šola, ki govori o prvem šolskem dnevu volčjega prvošolca Volfija, nato pa so si ogledali nekaj razstavljenih otroških knjig in se razgledali po šolski knjižnici. Knjižna darila so prejeli tudi prvošolci s centralne šole in s podružnic Breginj in Drežnica.

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)