PROJEKT POPESTRIMO ŠOLO

ŽIVIMO SKUPAJ

V okviru projekta smo preko različnih dejavnosti, ki vam jih bomo predstavili spodaj, pri učencih razvijali razumevanje globalnih dejavnikov, ki vplivajo na naš planet in naša življenja. Z različnimi ekološkimi dejavnostmi smo skušali pri učencih spodbuditi prepoznavanje njihove vloge in odgovornosti za ohranjanje, varovanje in obnovo naravne in kulturne dediščine ter našega širšega skupnega doma – planeta Zemlja.

Cilje projekta smo uresničevali skozi popoldanske aktivnosti, ki smo jih organizirali v okviru projekta Popestrimo šolo pod mentorstvom multiplikatorke Maje Jelenič. V aktivnosti so bili vključeni učenci od 1. – 4. razreda na Podružnični šoli Breginj in Podružnični šoli Drežnica.

1. Slikanice z ekološko vsebino

V sklopu projekta Popestrimo šolo smo v okviru delavnice Beremo skupaj brali naslednje slikanice:

• Mojiceja Podgoršek: Eko Kralj
  • Polonca Kovač in Ančka Gošnik Godec: Zelišča male čarovnice
  • Mojiceja Podgoršek: Eko čarovniška šola
  • Mojiceja Podgoršek: Eko Papirko

2. Izmenjava božičnih okraskov iz naravnih materialov

Z učenci iz Španije smo si izmenjali božične okraske, ki smo jih tako eni kot drugi napravili iz naravnih materialov.  Mi smo se odločili, da z barvami in bleščicami okrasimo kar storže. Oni pa so nam poslali božične okraske iz odpadnega papirja. Nastali so čudoviti božični okraski!

3. Kamnite sveče za Dan spomina na žrtve prometnih nesreč

Ob Dnevu spomina na žrtve prometnih nesreč smo izdelali kamnite sveče, ki so veliko bolj ekološke od plastičnih.

4. Šolski zeliščni vrt

Od Triglavskega narodnega parka smo dobili v dar visoke grede, katere smo izkoristili za šolske zeliščne vrtičke.

Avtorica poročila in mentorica pri projektu Živimo skupaj:

Maja Jelenič (multiplikatorka, projekt POŠ)