Petek, 25. marca, je bil za našo šolo poseben dan. Po glavnem odmoru smo se zbrali pred šolo in s kratkim kulturnim programom pospremili kar tri pomembne in prelomne dogodke.

Učenca devetega in osmega razreda sta s simbolno gesto rezanja traku obeležila postavitev kipa Simona Gregorčiča, ki ga je šola pridobila s soglasjem KS Vrsno na pobudo Darka Smrekarja-Smrka.

Iz rok območne vodje JSKD Silve Seljak je ravnateljica šole Melita Jakelj prejela zastavo za pridobljeni naziv “kulturna šola”, h kateremu je kot ravnateljica v zadnjih desetih letih tudi ona močno pripomogla.

Simon Skočir, ki bo od ponedeljka dalje opravljal naloge ravnatelja, pa je od dolgoletne ravnateljice prevzel ključ šolskih vrat.

Na prireditvi so se odrezali vsi nastopajoči učenci, pohvaliti pa je potrebno tudi publiko, ki je dokazala, da naša šola ni zastonj “kulturna šola”.

Prispevek o slovesnosti, ki ga je za Primorski val pripravila Nuša Jeram, najdete na spodnji povezavi: