Drage učenke in učenci od 4. do 8. razreda!

V ponedeljek, 1.  junija 2020 ponovno pričenjamo s poukom za učence 4. in 5. razreda.

V sredo, 3. junija 2020 pričenjamo s poukom za učence 6., 7. in 8. razreda.

Da vaš ponoven začetek ne bi bil preveč negotov, smo tudi vam pripravili nekaj osnovnih informacij.

VSTOP V ŠOLO

V šolo bo najbrž  še vedno dovoljen vstop le zaposlenim in učencem. Vhod v šolo je skozi glavna vrata šole, kjer je dežurni učitelj. Ob vhodu si boste razkužili roke, odšli do svojega garderobnega prostora in nato v učilnico. Vstopate posamično in ohranjate varno razdaljo z drugimi učenci.

GARDEROBE

Večnamenski prostor smo preuredili v garderobe za učence 1. triade. Namenjen je le njim, po njem se  ne gibate.

Vaše garderobne omarice ostanejo v vaši uporabi. Zanje potrebujete ključe, na katere ne pozabite!

POUK

Pouk bo potekal v razredu in veliko na prostem. Prvi dan prinesete šolsko torbo s šolskimi pripomočki.

Med posameznimi urami se ne boste selili iz razreda v razred,  ves čas pouka boste v dodeljeni matični učilnici, razen v primeru, če boste imeli pouk na prostem.

PREHRANA

Malicali boste v razredu, obroki bodo pripravljeni enoporcijsko, razdelila vam jo bo učiteljica.

Kosilo boste jedli v jedilnici v manjših skupinah.

Navodila za pripravo miz vam bodo posredovali učitelji.

Hrane  ne nosite v šolo.

Pitnike smo zaprli, zato imejte s seboj svojo plastenko z vodo.

Ključkov za prehrano ne boste potrebovali, evidence bodo vodili razredniki oz. učitelji razreda.

GIBANJE PO ŠOLI

Gibanje po šoli bo omejeno. Hodnik bo s talno označbo označen na polovici z namenom, da se med seboj ne križate. S puščicami bo označena smer hoje.

Med odmori se prosto ne boste sprehajali po hodnikih, niti v okolici šole. V okolici šole se boste na prostem  lahko gibali v navzočnosti učitelja in samo v svoji skupini/razredu. Med seboj se ne boste mešali. Vsaka skupina bo imela za gibanje dovolj prostora. Lahko pa boste odšli na sprehod, v gozd, na stadion ali podobno.

ODHOD DOMOV

Tudi ob izhodu upoštevate varno medsebojno razdaljo in skozi izhod odhajate posamično.

ŠOLSKI PREVOZ

Na šolskem prevozu upoštevajte pravila, ki vam jih bodo ob vstopu povedali vozniki.  Uporaba mask je bila do sedaj obvezna. Če bo tako še naprej, boste obveščeni na avtobusu, za vsak slučaj jo imejte s sabo.

IZJAVA

Prosimo, da ne pozabite prinesti v šolo podpisane izjave, da ste zdravi. Oddate jo učitelju v  razredu.

ZAKAJ TAKŠNA PRAVILA?

Ker želimo biti družbeno odgovorni in ker želimo, da nas »mali a močni sovražnik, ki ga ne vidimo in je med nami v tem trenutku najbrž malce potuhnjen« ne preseneti.

VARNA RAZDALJA, UMIVANJE ROK Z MILOM IN VODO, RAZKUŽEVANJE PROSTOROV,  ZRAČENJE IN GIBANJE NA PROSTEM –  to so glavna priporočila strokovnjakov in temu bomo sledili. Postavili smo pravila, ki bodo naše varnost, da se bomo znali obnašati in da ne bomo zmedeni. Ko se bomo nanje navadili, bodo postale del našega vsakdana.

Ta pravila pa nikakor ne pomenijo, da se ne bomo mogli družiti in početi vsega, kar smo počeli do sedaj. Vse bomo lahko počeli, le na nekoliko drugačen način. Učili se bomo spoštovati osebni prostor drug drugega.

Veselimo se, da bomo ponovno skupaj, da bo šola z vami dokončno zaživela , da bomo skupaj uspešno zaključili šolsko leto in odšli na zaslužene počitnice. Tehnologija nas lahko povezuje,  ne more pa nadomestiti pristnih medsebojnih odnosov.

Ravnateljica Melita Jakelj in zaposleni v OŠ KOBARID.

(Skupno 559 obiskov, današnjih obiskov 1)