ZA UČENCE OD 1. DO 4. RAZREDA

Zapleši – Čebelja pesmica Zum, zum, zum

Že poznaš pesmico o igrivi čebelici? Zelo je živahna, poslušaj jo: ZUM ZUM ZUM – PESMICA.

Ob pesmici lahko zaplešeš. Če se želiš naučiti ples, si poglej posnetek in se zraven uči tudi ti. Učenje plesa je zelo nazorno prikazano, zato ga boš gotovo prav hitro osvojil : ZUM ZUM ZUM – UČENJE PLESA. Če je treba, nekajkrat ponovi, da boš dobro znal.

Ni bilo težko, kajne? Zdaj, ko obvladaš plesne korake, pleši, poj in se zabavaj tudi ti: ZUM ZUM ZUM!

Prepoznavanje zvokov

Zvoki so vse okrog nas. Kako dobro jih poznaš? Preizkusi se!

Kako ti je šlo? Si znal poimenovati vsa glasbila?

Še naloga zate: vzemi peresnico in s pomočjo šolskih potrebščin poskusi ustvariti 5 različnih zvokov. Ti je uspelo? Če imaš koga v bližini, mu naroči, naj zamiži ali pa mu z ruto preveži oči. Zvoke, ki si jih naredil s šolskimi potrebščinami, naj posluša (enega po enega) in jih poskusi prepoznati. Je pravilno ugotovil vseh pet?

“Cup song”

Tudi lonček je lahko tolkalo. Vključi ga k ploskanju in udarcem po mizi in dobiš zanimiv ritmični vzorec. Poglej si video za začetnike: Cup song – učenje. Najprej delaj zelo počasi, ko ti že gre, pa poskusi vedno hitreje.

“Cup song” lahko izvajaš kjerkoli, lahko brez glasbe ali z njo. Če to počne veliko ljudi hkrati, pa je še bolj zanimivo in zabavno. Poglej si posnetek: Cup song.

Telesna tolkala (body percussion)

Tvoje telo je lahko tudi glasbeni instrument. Ne verjameš?

• Usedi se na stol in ogrej svoje “glasbilo” Sledi posnetku OGREVANJE.
  • S pomočjo svojega telesa lahko ustvariš nevihto: NAREDI NEVIHTO.
  • Še malo bolj zamigaj (naj te ne moti, če je v angleščini – samo glej in ponavljaj): RITEM 1RITEM 2.
  • S telesnimi tolkali lahko ustvariš zelo zanimive spremljave. Poglej si ta dva primera: RADETZKY MARŠV DVORANI GORSKEGA KRALJA. Za kaj takega je pa potrebno kar nekaj vaje in vztrajnosti, kajne?
  • Spomni se svojo vajo in se jo nauči. Uporabi roke in noge, predvsem pa uporabi domišljijo 🙂

Nauči se pesmico za materinski dan:

Kako se pripraviš na petje in lotiš učenja pesmice, si preberi tukaj: Nauči se pesmico za materinski dan

Posnetka, ob katerih se lahko učiš: Jaz pa grem na zeleno travcoMamica je kakor zarja

Nauči se pomladno pesmico:

Najprej si ogrej glasilke. Lahko si pomagaš s temi vajami (naj te ne moti, če govori angleško) – poj zraven: Vaje za dober glas.

Naučili se bomo pesem Vesela pomlad. Najprej si poglej besedilo: Vesela pomlad. Nekajkrat ga preberi in se ga poskušaj zapomniti.

Melodijo se nauči ob posnetku: Vesela pomlad. Pesmico najprej poslušaj, nato zapoj ob posnetku. Ko boš pesmico nekajkrat zapel, jo boš že znal.
Tako, vidiš, da je bilo čisto enostavno!