Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – Internatinal Assotiation of School Librarianship)  že od leta 1999  vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic. V Sloveniji smo ga prvič praznovali leta 2007, 22. oktobra. Ker se je praznovanju pridruževalo čedalje več držav, se je leta 2008 odbor odločil, da praznovanje prilagodi lokalnemu okolju. James Henri, predsednik IASL, je ugotovil: »Mednarodni dan šolskih knjižnic je dejansko prerasel v mednarodni mesec šolskih knjižnic. To pomeni, da knjižničarji sami lahko izberete ali dan ali teden ali celo ves mesec in ga napolnite z dejavnostmi, posvečenimi vaši knjižnici in s tem, kar šolska knjižnica pomeni šolski skupnosti.«

Projekt Knjižnice nas bogatijo, kjer učenci od 1. do 5. razreda obiščejo šolsko, mestno in potujočo knjižnico ter se seznanijo o njihovih podobnostih in razlikah, smo letos umestili v Teden brez šolskih torb. Učenke 7. in 8. razreda, ki sodelujejo v Bralnem klubu, so sprejele bralne izzive projekta Odprta knjiga. Z OŠ Prestranek ter s portugalsko šolo smo si izmenjali knjižna kazala, ki so jih izdelali naši učenci podaljšanega bivanja. Razredne stopnje so si v svojih razredih pripravile razredne knjižnice in tako sodelujejo tudi v vseslovenski akciji skupnega branja, 4. razred pa je otvoril vsakoletni projekt Bralni kovček. Vsak četrtošolec odpelje za en teden domov kovček, poln knjižnih poslastic za vso družino. S 1. in 2. razredom smo imeli v šolski knjižnici tudi posebno praznovanje, in sicer smo pihali okroglih 80 svečk s Svetlano Makarovič in Jelko Reichman ter njuno skupno knjigo Strašni volk.