Skupnost šol Biosfernega območja Julijske Alpe je praznovala prvo obletnico delovanja. Ker je v tej skupnosti tudi naša šola, so nas v petek, 10.1.2019 ( v okviru praznovanja) obiskali predstavniki Triglavskega Narodnega Parka.

Predstavili so nam biosferno območje Julijske Alpe in šole, ki so vanj vključene. Kot zanimivost so nam povedali, da je na teh šolah skupno 7000 učencev, kar je enako številu živalskih vrst, ki prebivajo na tem območju. Spletna predstavitev se nahaja tukaj: https://www.tnp.si/sl/spoznajte/skupnost-sol/

Spoznali smo tudi Triglavsko zakladnico. To je nova spletna stran, ki je namenjena učencem. Na njej lahko najdemo veliko zanimivih vsebin, ki so lahko popestritev pouka ali pa pomoč pri izdelavi seminarskih nalog. Povezava: https://www.triglavskazakladnica.si/

Šoli so podarili tudi visoko gredo. Razložili so nam kako je greda sestavljena in pokazali živali, ki živijo v njej. Gredo so nam poklonili z namenom, da se bomo naučili osnov pridelave ekološke zelenjave in jo bomo znali tudi sami pridelati.

V zadnjem delu smo spoznavali živalstvo Triglavskega Narodnega Parka.

Poudarili so, da smo ravno učenci tisti, ki bomo v prihodnosti največ lahko storili za ohranjanje narave.

Ob koncu smo vsi prejeli izvod otroškega časopisa.

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)