13.11.2019 smo v šolski knjižnici priredili kratek sprejem za učence 6. in 7. razreda, ki so zbrali voljo in pogum ter se prijavili v nov mednarodni Erasmus+  projekt S.H.I.V.A. in nature. Komisija, ki so jo sestavljale njihove mentorice, je natančno prebrala vloge in soglasno sprejela sklep, da vsi prijavljeni kandidati izpolnjujejo pogoje in kriterije za sodelovanje v projektu.

Pogoji za vpis so bili naslednji:

• V šolskem letu 2019/20 učenci obiskujejo 6. ali 7. razred OŠ Simona Gregorčiča Kobarid,
  • med šolskima letoma 2019/20 in 2020/21 so pripravljeni sodelovati na vseh dejavnostih, ki bodo potekale med projektom (delavnice, izleti, izmenjave…),
  • so prizadevni in uspešni pri šolskih obveznostih,
  • se znajo kulturno obnašati,
  • izkazujejo osebna zrelost, samostojnost in odgovornost in
  • sodelujejo pri ostalih aktivnostih šole.
  • Napisati so morali tudi motivacijsko pismo, se predstaviti in pridobiti soglasje staršev. da bodo junija 2020 doma gostili enega učenca ali učenko iz drugih partnerskih držav.

Ravnateljica Melita Jakelj je učencem čestitala, jim predstavila pomen sodelovanja z evropskimi šolami in jim osvetlila pozitivne učinke mobilnosti. Povedala jim je tudi, da verjame, da bodo ponesli dobro ime šole v svet ter jim podelila uradna potrdila o sodelovanju.

Učenci, ki bodo sodelovali v projektu so:

7.a – Živa S., Tereza K.,  Askhat Z.

7.b – Neža J., Naja D., Tea S.,  Ema K., Amalia C. K., Erazem U. F., Leon S.,

Catania L. P.

6.a – Tinkara M., Lana S.,  Izabela M.,

6.b – Nikita V., Pavla K., Neja Š., Lukas M.

Učenci  bodo izvajali projektne aktivnosti ob petkih 6. šolsko uro.