PROJEKT POPESTRIMO ŠOLO

MIROVNIŠKI FESTIVAL “ZLATI REZ”

V petek, 20.9.2019, smo se s tremi učenci 8. razreda udeležili vseslovenskega srečanja Unesco šol, imenovanega Mirovniški festival Zlati rez. Učenci so se na festivalu lahko udeležili različnih delavnic, ki so bile razvrščene po štirih Delorsovih stebrih. Učenci OŠ Kobarid so se udeležili delavnice Zdrava prehrana in Cirkus Fuskabo.

Na delavnici Zdrave prehrane so spregovorili o zdravem načinu življenja in se preizkusili v pripravi različnih jedi. V okviru cirkuške delavnice pa so se učenci lahko preizkusili v različnih cirkuških trikih, kot so žongliranje, vožnja z monociklom, različne figure na svili in trapezu ipd. Cirkus Fuskabo temelji na mladinskem in socialnem cirkusu, kjer preko cirkuških veščin vzgaja otroke in mlade, krepi občutek pripadnosti ter spodbuja njihov osebni in socialni razvoj.

Po končanih delavnicah so vsi učenci v centru Slovenj Gradca odplesali skupinski ples in tako zaključili Mirovniški festival v starem delu mesta.

Bilo je zanimivo, poučno in kreativno. Imeli smo se super!

Maja Jelenič, multiplikatorka