Na našo šolo je prispel paket iz Amsterdama. Spraševali smo se kdo nam ga je poslal in kaj se skriva v njem. Ko smo ga odprli, smo ugotovili, da smo prejeli nagrado, ker smo bili zelo uspešni na Code week 2018 (teden računalniškega kodiranja). Nagrado so prejeli tisti evropski učitelji, ki so znali predstaviti programiranje na šolah in pritegniti k dejavnostim največ učiteljev in učencev.

Ponosni smo, da je naša učiteljica Aurora Calvet postala edina učiteljica v Sloveniji ki je dobila to nagrado in da smo bili najbolj aktivna šola v državi, saj smo na dogodku sodelovali z največjim številom razredov.

Nagrada je za nas »sanjska«. Dobili smo prvega robota na šoli. Učenci bodo lahko s pomočjo tablic programirali njegovo gibanje. Komaj čakamo, da ga preizkusimo in odkrijemo vse njegove sposobnosti!

Koordinatorka projekta: Aurora C.

Mentorice: Damjana N., Evelina K., Petra Š., Bojana B., Andreja Š., Karmen M., Mateja Č., Suzana V., Martina Z.M.

VEČ:

Teden programiranja 2018