Za šolsko leto 2017/18 je naša šola prijela kar 12 evropskih znakov kakovosti za delo pri eTwinning projektih. Znak pomeni, da je projekt dosegel določene nacionalne in evropske standarde in ga prejmejo le izjemni projekti.
Našo delo in delo naših učencev ter šole je bilo tako priznano na najvišji evropski ravni.

Naši nagrajeni projekti so:
EUROPE GREETS EUROPE: za ta projekt smo na dan jezikov pripravili kviz. Namenjen je bil učencem 7. razredov. Bil je zelo dobro sprejet, saj smo prejeli kar 368 odgovorov iz trinajstih držav.
Pripravili sta ga učiteljici Tanja S. in Aurora C.
FIRST STEP TO CODING: naši prvi koraki v svet programiranja. Projekt se je pričel z izobraževanjem za učitelje in izvajanjem dejavnosti za teden programiranja v oktobru 2017.
Koordinatorka: Aurora C. učenci od 1. do 5. razreda in PŠ Drežnica.
CODING GAMES – AUTUMN: svet programiranja s pixel art-om. Ustvarjali smo slike, ki smo jih naredili z barvanjem kvadratkov.
Koordinatorka: Aurora C. učenci od 1. do 5. razreda.
CODING@SCHOOL: sodelovanje med šolami na temo programiranja.
Koordinatorka: Aurora C. učenci od 1. do 5. razreda in PŠ Smast.
ALOHOMORA: celoletni projekt o Harry Potter-ju.
Koordinatorka: Damjana N.  učenci 2. in 5. razred.
SINGING TOGETHER FOR CHRISTMAS: Peli smo Jingle bells v štirih jezikih.
Koordinatorici: Evelina K. in Aurora C. učenci iz 1.razreda OPB.
CHRISTMAS CARD EXCHANGE: izmenjava voščilnic med šolami preko navadne pošte.
Koordinatorici: Evelina K. in Aurora C. učenci od 1. do 5. razreda OPB.
I LIKE CODING: širjenje želje po programiranju na igriv način s pomočjo tablice in na papirju.
Koordinatorka: Aurora C. učenci od 1. do 5. razreda.
DIFFERENT LANGUAGES, ONE WORLD: MPZ je zapel skupaj z desetimi šolami isto pesem.
Koordinatorka: Aurora C.
ŠIRIMO LJUBEZEN: skupaj z drugimi šolami se igramo, beremo, računamo, rišemo…
Koordinatorice: Evelina K. in Aurora C. učenci učenci od 1. do 5. razreda.OPB in 6.razred pri LUM (učiteljica Petra Š.)