Prvošolci so takole pripovedovali o tem, kaj smo doživeli v šolskem muzeju:

Oblekli smo si stara oblačila in šli v učilnico. Imeli smo pouk kot v letu 1900. Učitelj je bil strog. V roki je imel palico in zvonec. Morali smo ga klicati gospod učenik. Če bi se kdo grdo obnašal, bi dobil kazen. Poslal bi ga klečat na koruzo, sedet na osla ali pa bi moral cel dan na hrbtu nositi lesenega osla.

Še nekaj vtisov učencev 3. in 4. razreda :

• Najbolj všeč mi je bil šolski muzej, ko smo se igrali staro šolo. (Žiga)
  • Zelo razočarana sem bila nad šolskim muzejem, ker so bili premalo strogi. (Zofija)
  • Stara šola je bila res stroga. (Jernej)
  • Zelo mi je bilo všeč, ko smo prišli v muzej in smo si oblekli stara oblačila. (Tinkara K.)
  • V stari šoli je bilo zelo zabavno. A učitelj ni bil strog. (Tia)
  • V živalskem vrtu je bilo super, ker je vodnik povedal veliko zanimivih stvari. (Uroš)
  • V živalskem vrtu je bilo najboljše. Videli smo morskega leva, surikate, kenguruje in opice. (Iza)
  • Božali smo podgano in kameleona in videli različne živali. (Gaja)