V sredo, 30. maja 2018, smo v šolski knjižnici otvorili trajno postavitev štirih slik na platnu. Slike so nastale kot rezultat projekta pri izbirnem predmetu likovno snovanje 3. Učenci IP so na štirih, vsebinsko različnih, slikah velikega formata v mešani tehniki naslikali motive iz sveta otroške in mladinske literature.

Ena slika nam predstavlja pravljične junake iz živalskega sveta, na drugi se spomnimo najbolj znanih otroških likov, tretja nas prestavi v starodavni svet kraljičen, princev in zmajev, četrta pa združuje ves projekt in nas odpelje na domišljijski polet po vesolju nenavadnih prigod Alice, Doroteje, kosovirjev …

Otvoritev razstave je z glasbeno točko popestrila šolska glasbena skupina Into music.