V četrtek 10. maja so nas obiskali naši vrstniki iz Tipane na italijanski strani. Otroci smo se med seboj pozdravili. Igrali smo se igrico, v kateri smo si podali roke in si zaželeli lep dan v obeh jezikih. Skupaj smo prepevali in se naučili ples Kili, kili. Nato je posijalo sonce in odpeljali smo jih na ogled Muzejskega jedra, kjer smo jim predstavili življenje nekoč v naših krajih. Ugotovili smo, da nas veže marsikaj skupnega. Učenci iz Tipane so nam prinesli spominsko darilo – uokvirjeno skupinsko fotografijo in plakat z odtisi dlani. Tako bomo imeli lep spomin na naše nove prijatelje. Tudi mi smo jim podarili knjigo otroških pesmic in ročno potiskane vrečice z lavando. Bilo je prijetno druženje, ki nam bo ostalo v lepem spominu. Upamo, da se bomo družili tudi naslednje leto.