Z učenci izbirnega predmeta Likovno snovanje 1 in programa Popestrimo šolo smo sodelovali na natečaju Olimpijskega komiteja Slovenije za najboljši plakat na temo olimpijske bakle.

Pogovarjali smo se o simboliki in pomenu olimpijskega ognja in pomenu olimpijskih iger, nato pa so učenci zasnovali skice in izrezali matrice iz linoleja. Tiskali smo dvobarvno: najprej smo natisnili podlago v barvah ognja, nato pa smo čeznjo v črni barvi natisnili izrezane matrice.

Z natisnjenimi grafikami smo bili zelo zadovoljni,  prava pohvala pa je prišla z Olimpijskega komiteja. Med 774 izdelki, ki so prispeli na natečaj,  jihje bilo izbranih 15, ki bodo v sponzorstvu Europlakata  natisnjeni na “jumbo” plakatih  v času olimpijskih iger v Pjongčangu razobešeni po vsej Sloveniji. Grafika naše učenke iz 7. razreda Ivane Lišter je bila izbrana ne le med prvih 15 plakatov, ampak je bila najboljša v kategoriji osnovnih šol.

Več o natečaju si lahko ogledate na povezavi:

Ivani in vsem sodelujočim iskreno čestitava!

Mentorja: Petra Škrjanc in Peter Janušič