Šolska knjižnica je bila v četrtek, 11. maja, likovno obarvana. Z obiskom nas je v sklopu festivala Bralnice pod slamnikom razveselil priznani ilustrator Damijan Stepančič. Učenci 8. in 9. razreda so spoznali njegovi slikanici Anton in Arsenije, ki smo ju tematsko povezali še s slikanico Soči, avtorja Simona Gregorčiča. V vseh treh slikanicah se srečamo z motivi 1. svetovne vojne, ki je zaznamovala tudi naše domače kraje. Šolska likovnica Petra Škrjanc je postavila razstavo stripovskih mojstrovin 8. razreda na temo pesmi Soči, 2. razred pa je dodal portrete Simona Gregorčiča. Veliko zanimivosti o življenju in delu ilustratorja Damijana Stepančiča ter tudi njegove vzpodbudne misli za učence smo slišali skozi odgovore intervjuja, ki ga je vodila učenka 8. razreda. Na prijetno druženje z ilustratorjem pa nas bo spominjal njegov avtogram na reprodukciji ilustracije iz pesmi Soči, ki bo krasila steno šolske knjižnice.